Joga wg. metody B.K.S. Iyengara

„Joga jest lustrem, w którym oglądamy własne wnętrze.”
B.K.S. Iyengar

Metodę Iyengara charakteryzuje anatomiczna precyzja i prowadzenie, kładące nacisk na odpowiednie ustawianie ciała i odpowiednie działania w pozycjach. Często nazywana jogą terapeutyczną poprzez zastosowanie szerokiej gamy pomocy takich jak koce, paski, klocki, krzesła umożliwia dostosowanie praktyki do stanu fizycznego a także psychicznego ćwiczącego.

W oparciu o doświadczenie i rozumienie płynące z praktyki własnej, nauczyciele rozwijają charakterystyczny dla siebie język sekwencji. Kreatywność, otwartość na poszukiwania, a przez to możność zindywidualizowania praktyki, tak aby móc odpowiedzieć na specyficzne potrzeby, jest cechą charakterystyczną metody Iyengara.

Joga według metody Iyengara jest kompletnym systemem, w którym, zobowiązani certyfikatem nauczyciele, nigdy nie zaprzestają kształcenia.

Zajęcia prowadzą:

Joanna Gryguć-Kołodziejska

Joanna Gryguć – Kołodziejska

Współzałożycielka Joga Centrum dyplomowana w stopniu Level 1 i certyfikowana nauczycielka jogi w przekazie B.K.S. Iyengara z 15 letnią praktyką własną i 4 letnim stażem nauczania.

Karina Trybulska

Karina Trybulska

Współzałożycielka Joga Centrum nauczycielka jogi metodą B.K.S. Iyengara z 13 letnią praktyką własną i 2 letnim stażem nauczania.