Medytacja z mantrą

„Oddech jest esencją jogi, ponieważ jest esencją życia. A joga zajmuje się życiem właśnie.”
T. Krishnamacharya

Jest wiele sposobów medytacji, ale wielcy jogini podkreślają, że jeden z nich jest szczególnie godny polecenia w obecnych czasach – jest to medytacja z mantrą.

„Mantra” jest transcendentalną wibracją dźwiękową. „Man” oznacza „umysł”, „tra” – „wznosić”. Mantra jest więc dźwiękiem, który wznosi umysł ponad materialny wymiar. Przejawia się ona w tym świecie nie tracąc swego duchowego potencjału.

Mantry nie można wymyślić samemu, nie można jej kupić czy sprzedać. Jest to wiecznie istniejąca, duchowa wibracja dźwiękowa przekazywana od niepamiętnych czasów przez mistrzów medytacji należących do długiej linii nauczycieli i uczniów. Wsłuchując się w taki dźwięk i powtarzając go doświadczamy, że nasze serce i umysł stopniowo się oczyszczają, dzięki czemu z każdym dniem coraz bardziej wzrasta w nas świadomość naszej prawdziwej tożsamości. Stopniowo jesteśmy coraz bardziej radośni, szczęśliwi i wolni od niepokoju.

Vinyasa joga

Zajęcia prowadzi:

Anjalika Bose Weber

Anjalika Bose Weber

Z wykształcenia magister architektury i projektowania, w 2009 roku zrezygnowała z kariery i zajęła się zgłębianiem jogi i jej wpływu na ludzkie życie. Posiadaczka certyfikatu nauczycielskiego TTC 200 hrs Yoga Alliance.